Darmowa wysyłka DPD Pickup / DPD automat paczkowy

Wybór sukienki na wesele – poradnik

wesele suknia weselna młoda para butiklalala.pl

Okazją do stworzenia wyróżniającej się, pięknej stylizacji jest dla każdej kobiety wesele. Na takiej uroczystości masz szansę, by zabłysnąć i pokazać coś więcej niż pozwalają na to standardy uroczystości stricte formalnych. Pamiętać musisz jedynie o tym, aby nie przyćmić panny młodej – jeśli wybiera ona jednak klasyczną suknię ślubną, nie będziesz mieć z tym problemu. Jaką sukienkę powinnaś zatem kupić, wybierając się na wesele? Butik LaLaLa ma dla Ciebie garść podstawowych porad na ten temat.

Jaki kolor sukienki na wesele ?

W kwestii koloru sukienki na wesele wybór masz praktycznie nieograniczony, o ile oczywiście stylizacja będzie odpowiednio dopasowana do Twojej figury i dobierzesz do niej właściwe dodatki. Wyborem najbezpieczniejszym są zawsze wszelkie kolory pastelowe oraz granat, czy grafit. Przyjmuje się, że na wesele nie powinno ubierać się czerni oraz bieli, lecz najnowsze trendy i do tej kwestii podchodzą nieco mniej restrykcyjnie. Wszystko zależy od okoliczności oraz, jak już zaznaczyliśmy, całości Twojej stylizacji. Biel jest w domyśle zarezerwowana dla panny młodej, czerń natomiast uważana jest za zbyt smutną na taką okazję. Jak dobrze wiesz i jak udowadniamy na naszym blogu oraz naszą ofertą – stylizacje oparte na czarnych sukienkach wcale nie muszą być smutne, a białe natomiast nie muszą być „anielskie”, niewinne i przypominające suknię ślubną. Tworząc zatem odpowiednią koncepcję, jak najbardziej możesz zatem wybrać również te kolory.

Krój sukienki na wesele

Krój Twojej sukienki na wesele powinien być elegancki i schludny, lecz oczywiście możesz, a wręcz powinnaś wyeksponować swoje atuty i to, co najlepsze w Twojej sylwetce. Powinno być to więc podstawowe kryterium podczas Twoich zakupów. Popularnym krojem sukienek na wesele są sukienki w kształcie litery A. Równie często panie wybierają wąskie, dopasowane sukienki. Poza tym coraz popularniejsze są sukienki koktajlowe, a nawet hiszpanki. Dużo zależy od tego, czy poszukujesz sukienki bardziej uniwersalnej, którą będziesz mogła potem wielokrotnie ubrać, czy też chcesz wybrać coś jedynie na tę okazję i pragniesz się jak najbardziej wyróżnić i podkreślić swój urok.

sukienki na wesele koronkowe mini midi maxi

Długość sukienki na wesele

W kwestii długości sukienki na wesele nie przyjmuje się tak surowych zasad, jak przy innych oficjalnych uroczystościach. Jak najbardziej możesz wybrać sukienkę niesięgającą kolan, oczywiście nie najkrótszą, imprezową, lecz jak najbardziej sukienka mini wchodzi w grę. Dla pań szukających czegoś bezpieczniejszego i bardziej praktycznego w kontekście ewentualnych kolejnych okazji do ubrania swojej sukienki, polecane są uniwersalne sukienki midi.

Szukasz inspiracji podczas wyboru sukienki na wesele? Zapraszamy do Butiku LaLaLa!

Dodaj komentarz