Darmowa wysyłka DPD Pickup / DPD automat paczkowy

Stylowy kobiecy look na komunię dziecka

Stylowy kobiecy look na komunię dziecka

Stylowy kobiecy look na komunię dziecka


Czy stylowy kobiecy look na komunię dziecka oznacza obcasy czy można pozwolić sobie na brak obcasów i nadal prezentować się stylowo? Może długa sukienka? Kiedy krótka jest za krótka? Nie obawiaj się! Oto to przewodnik, którego potrzebujesz – jeśli Twoje dziecko ma w tym roku swoją pierwszą Komunię świętą, a Ty przy okazji chcesz dobrze i modnie wypaść.

Jaką stylizację na komunię wybrać, aby wyglądać kobieco?

Przygotowanie do pierwszej komunii dziecka jest zawsze ekscytujące, ale wiele z nas może być całkowicie zdezorientowanych, gdy przychodzi czas wybrać strój na tę okazję. Może być jeszcze gorzej, gdy masz do czynienia z organizacją przyjęcia komunijnego w domu – musisz zadbać nie tylko o stylowy, ale i komfortowy wygląd, by uniknąć przykrych niespodzianek i ograniczenia swobody ruchu. Rozszyfrowanie dokładnie tego, co w takiej sytuacji założyć, może być wręcz prawdziwą, modową zagadką.

Co więc właściwie oznacza odpowiedni strój na komunię dziecka? Cóż, to zależy. To zależy od charakteru samego wydarzenia. Może to zależeć od miejsca, w którym przyjęcie jest organizowane, i od jego wielkości. Twój styl musi odegrać rolę. Pogoda też może. Chcemy w tym pomóc, dlatego przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci skomponować piękny strój na pierwszą komunię dziecka, ale też na wszystkie podobne okazje, które zdarzą się w przyszłości. Uzbrojona w taką wiedzę, już nigdy nie będziesz mieć wątpliwości co do tego jaka stylizacja kobieca na komunię będzie najbardziej odpowiednia.

Dobór sukienki na komunię a szczegóły organizacji wydarzenia

Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę, że standardy sukienek na komunię nie tylko w odniesieniu do dzieci pierwszo-komunijnych mogą się różnić w zależności od kraju, czy miasta. W niektórych miejscach nikt się nie skrzywi na widok modnej mamy ubranej w stylową sukienkę z nieco większym dekoltem, ale są też miejsca gdzie definicja stroju na komunię może być bardziej formalna i taka stylizacja okaże się zbyt wyzywająca. Koniecznie weź ten aspekt pod uwagę, zanim zaczniesz przeglądać sukienki mini i zakochasz się w jednej z nich, tylko po to, by przekonać się, że ksiądz nie wpuści Cię w niej do kościoła.

Zwróć uwagę na pogodę

Istotny będzie również czynnik pogodowych. W niektórych miejscach uroczystości komunijne są bliżej wiosny, innych – lata, w związku z czym zasady dotyczące doboru ubioru muszą uwzględnić ten aspekt. Większość przyjęć z okazji Pierwszej Komunii w Polsce odbywa się w maju, kiedy to pogoda jest dość nieprzewidywalna, jednak zwykle sprawdza się zasada, że im bardziej swobodne, lekkie i oddychające ubrania – tym lepiej, dlatego sukienki midi w połączeniu z elegancką marynarką zwykle mogą być całkowicie odpowiednie.

Miejsce przyjęcia komunijnego

Miejsce może być kolejnym wpływającym na dobór stylizacji elementem. Tutaj przede wszystkim należy pamiętać o dwóch podstawowych zasadach:

  • Jeśli wydarzenie jest organizowane w ekskluzywnym i raczej eleganckim miejscu, możesz ubrać się w coś równie bardziej dopracowanego i formalnego, jak sukienka czerwona z bufiastymi rękawami Queen.
  • Jeśli organizowane wydarzenie odbywa się w bardziej swojskich klimatach, jak miejscowa karczma, czy nawet urządzacie komunijne w domowym zaciszu – kreacja typu sukienka miętowa z bufiastym rękawem Pillar będzie zupełnie wystarczająca i jakże efektowna!
     

To najbardziej ogólne wytyczne co do tego, jak ubrać się na komunię dziecka – czas przejść do bardziej szczegółowych wskazówek, które pomogą Ci na ostateczne rozstrzygnięcie dylematu, w jakiej kreacji się pokazać przy tak ważnej, rodzinnej uroczystości.

Strój na komunię dziecka – wskazówki i inspiracje

Dla wszystkich kobiet okazje typu komunia dziecka ogólnie kojarzą się z półformalną sukienką, kończącą się w okolicach kolana, lub w połowie łydki. Jednak nie trzeba się sztywno trzymać tego schematu, bo zarówno dłuższe, jak i krótsze sukienki mogą być mile widziane w zależności od stylu.

Wybierając sukienkę dla siebie, weź pod uwagę to, że imprezy tego typu raczej powinno się traktować jako dość uroczyste i formalne, szczególnie jeśli jest się ich gospodarzem, jak w Twoim przypadku. Dobrym pomysłem może być trzymanie się z dala od bardzo głębokich dekoltów i mini-sukienek. Natomiast nie oznacza to, że kreacja musi być nudna i konserwatywna! Wręcz przeciwnie – absolutnie nie krępuj się eksperymentować z kolorami, stylami i materiałami, aby wyróżnić się z tłumu innych dumnych mam.

Ciekawe inspiracje na przyjęcie komunijne:

Ba! Kto powiedział, że musisz zakładać sukienkę? Dostępnych jest wiele innych opcji umożliwiających zadanie szyku, bez odsłaniania nóg. Założenie damskiego garnituru lub kombinezonu jest modne i niedawno zostało przyjęte jako standard stroju dla kobiet w okolicznościach takich jak właśnie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, czy inne podobne wydarzenia. Popatrz też na eleganckie spodnie i stylowe bluzki – na pewno znajdziesz wśród nich połączenie dla siebie, jeśli nie jesteś mamą gustującą w sukienkach.

Jak wprowadzić modę do stroju na komunię dziecka?

Kochasz trendy i chcesz to pokazać przy każdej możliwej okazji, tym bardziej tak uroczystej jak ważne wydarzenie w życiu Twojego dziecka, jak i całej rodziny? Komponując strój na tę okazję, nie stroń od odważnych kolorów, wzorów czy tkanin. Posługując się przykładem - zamiast klasycznej „małej czarnej” sukienki, dlaczego nie postawić na coś w bardziej wiosennym princie, czy pastelowe falbany? Okazja taka jak Pierwsza Komunia Twojego dziecka wymaga świętowania, dzięki czemu jest to idealny czas na zmianę zwykłego stylu, na taki, który podkreśli radosny charakter całego wydarzeń. Nie bój się więc sięgać po wesołe wzory i ciekawe fasony podczas imprezy temu towarzyszącej.


Warto jednak znaleźć w tym szaleństwie kolorów znaleźć bezpieczną równowagę, a taką odnajdziesz w sukience midi. Kiedy nie jesteś pewna, czy na tą okazję lepiej założyć krótką czy długą sukienkę, dlaczego nie spróbować czegoś pomiędzy i uczynić sukienkę midi swoim najlepszym, stylowym przyjacielem przy tej okazji? Wybór stroju takiego jak sukienka morska w kwiaty Adele jest idealną równowagą!

Dodaj komentarz