Darmowa wysyłka DPD Pickup / DPD automat paczkowy

Dlaczego warto nosić tunikę?

tunika damska butiklalala.pl

Tunika to ubiór, który pojawił się już w starożytnej Grecji. Wówczas był to jednak strój reprezentacyjny, wiążący się też ze stanem, z jakiego wywodził się dany obywatel. Dziś to jedna z najbardziej kobiecych, a także praktycznych części damskiej garderoby. Jak i dlaczego warto nosić tuniki?

Lekkość i wygoda
 

Ubranie to jest dłuższe od klasycznej koszuli, lecz krótsze od sukienki. Upraszczając, można je wręcz nazwać za długą koszulą lub t-shirtem. Nie jest to jednak w żadnym wypadku zarzutem, lecz niezwykłą zaletą tuniki. Taka długość sprawia, że jest to część garderoby bardzo praktyczna. W cieplejsze dni zapewni Ci przewiew i ochłodzi Cię, gwarantując komfort nawet podczas wysokich temperatur. Nie będzie w żaden sposób przeszkadzać ze względu na swoją długość, lecz też zakryje wszystko, co powinna, abyś mogła bez obaw wyjść w niej na zewnątrz.

Uniwersalność
 

Tunika może pełnić funkcję zarówno topu, bluzki, koszuli, jak i sukienki damskiej. Gdy będziesz tego potrzebować, możesz spokojnie dopasować ją do stylizacji ze spodniami i nosić jako rodzaj koszulki. Gdy jednak potrzebujesz ochłody w mniej zobowiązującej stylizacji i nie chcesz sięgać po sukienkę, doskonale sprawdzi się jako samodzielna kreacja. Wiąże się z tym jeszcze jedna korzyść. Producenci często nie stosują rozróżnienia produktów na koszule i tuniki, ponieważ praktycznie każdą koszulę możesz nosić jak tunikę, wystarczy, że odpowiednio wybierzesz jej długość. Oversizowa koszula może być więc Twoją tuniką, do której nie będziesz miała potrzeby zakładania spodni.

Wybierz swój styl
 

Tak jak każdy inny rodzaj ubrania, tak też tuniki dają Ci pewne pole manewru i możliwość tworzenia stylizacji o bardzo zróżnicowanym charakterze. Dostępne są długie koszule, a także tuniki nawiązujące wręcz do tych rzymskich, sprzed wieków, koronkowe, w jasnych kolorach, nadające jeszcze większej lekkości Twojemu wyglądowi. Oprócz tego bardzo popularne są opisywane już tuniki koszulowe, traktowane zarówno, jak koszule, jak też tuniki, będące po prostu koszulami o odpowiedniej do samodzielnego noszenia długości. Tak jak wiele dostępnych jest koszul, tyle masz tak naprawdę możliwości wyboru tuniki.

Wbrew pozorom, tunika to część ubioru, która może być bardzo praktyczna i uniwersalna. Tworzenie kreacji z nią może też uruchomić pokłady Twojej wyobraźni, ponieważ w różnych sytuacjach może ona przejmować w Twoim ubiorze rolę topu, czy sukienki mini. Baw się swoimi stylizacjami i wplataj w nie tuniki z Butikiem LaLaLa!

Dodaj komentarz