Darmowa wysyłka DPD Pickup / DPD automat paczkowy

Czym się kierować przy wyborze ubioru na wesele?

Nikt nie chce wyglądać na przyjęciu weselnym, jakby znalazł się tam przypadkowo. Tym bardziej, jeśli chce się być uznanym za kogoś, kto zna się na modzie. Dlatego konieczne jest, aby Twój ubiór na wesele był odpowiedni do stylu ślubu, sam w sobie też musi być stylowy i koniecznie powinien świetnie zgrywać się z Twoją figurą. Zła wiadomość jest taka, że niestety nie ma jednego standardowego ubioru, który sprawdza się na każdym typie ślubu. Dobra – nie będziesz mieć problemu z wyborem sukienki na wesele biorąc pod uwagę, jak wiele opcji jest dostępnych! Jednak aby podjąć mądrą decyzję, trzeba wiedzieć czym dokładnie kierować się przy wyborze ubioru na wesele – w tym celu powstał ten artykuł.  

Stroje damskie na wesele – czym kierować się przy jego wyborze?

Jeśli potrzebujesz pomocy w zawężeniu wyboru przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że ubrania na wesele należy dobierać w zależności od czynników takich jak:  

  • styl ślubu,
  • miejsce przyjęcia weselnego,
  • pora roku.

Taka ilość aspektów owszem może spowodować, że wybór ubioru będzie skomplikowany, a czasami nawet trudny – jednak nie martw się, po przeczytaniu tego poradnika nie będziesz mieć już żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości co wybrać, aby prezentować się najpiękniej i pasować do okazji. Przede wszystkim możesz szybko ustalić, czy określony styl ubioru jest odpowiedni na dane wesele, czy nie, zwracając uwagę na szczegóły. W pierwszej kolejności zanim rzucisz się w wir poszukiwania sukienek, skorzystaj ze wskazówek zawartych w zaproszeniu na ślub, aby dowiedzieć się więcej o samej uroczystości. Weź również pod uwagę pogodę w tym czasie jako wskazówkę przy wyborze stroju na tę jakże ważną okazję.  

Wybór ubioru na wesele a stopień formalności przyjęcia

  Przyjrzyjmy się szybko, co sugerują wskazówki na zaproszeniu, jeśli chodzi o to, jakie stroje weselne damskie wybrać. Być może dostałaś zaproszenie na naprawdę formalne wydarzenie. Wesela w tym stylu rozpoznasz przede wszystkim po tym, że odbywają się wieczorem. Idealnym wyborem byłyby tutaj suknie wizytowe o długości maxi jak na przykład zjawiskowa sukienka maxi pudrowa Princesska i tym podobne ubiory na wesele.

sukienka maxi na wesele

Tutaj naprawdę można pozwolić sobie na kreacje „na bogato”.   Być może jednak przyjęcie ma nieco mniej oficjalny, bardziej koktajlowy charakter – wtedy możesz sobie pozwolić na coś krótszego, ale z formalnym akcentem. Sukienka o długości midi jak sukienka boho z delikatnymi falbanami Gwen to podstawa, ale generalnie chodzi o to, że Twój strój powinien być stylowy i szykowny.  

sukienka na wesele

Poza tym jest jeszcze wesele plenerowe, w stylu wiejskim, bądź casualowe – tutaj ważne jest, by nie szykować się tak jak powyżej, Twoja sukienka powinna dobrze zgrywać się z tą nieformalną atmosferą. Wesela na świeżym powietrzu i tym podobne pasują do tego stylu. Idealne są krótkie i eleganckie sukienki, jak sukienka z koronkową górą i tiulowym dołem Servio.

sukienka weselna

Generalnie masz wiele opcji. Niemniej jednak dżinsy, klapki, T-shirty i elementy stroju codziennego nigdy nie są dobrym wyborem, nawet jeśli jest to bardzo swojski ślub.   Mamy teraz jasne wyobrażenie, jaki styl ubierania się wybrać na podstawie zaproszenia. Teraz spojrzymy na kilka nakazów i zakazów, które dotyczą wszystkich ślubów, niezależnie od tego jaki stopień formalności mają mieć stroje na wesele pośród których się rozglądasz. Pamiętaj o tym, aby mieć pewność, że nie złamiesz żadnych norm etykiety.  

Stroje na wesele – co założyć, a czego absolutnie nie?

Unikaj noszenia bieli lub czerni na weselach, chyba że jest to absolutnie konieczne. Niech panna młoda zbiera cały blask w swojej białej sukni, a Twoja sukienka niech tego nie rozprasza. Chociaż czerń nie jest często kojarzona ze szczęśliwymi wydarzeniami, możesz ewentualnie pokusić się o nią na weselu, jeśli masz ograniczone możliwości.   Wybierz strój, który będzie pasował do miejsca. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza jeśli ślub odbywa się w ważnym miejscu kultu. W przypadku ślubów kościelnych unikaj stylów bez ramiączek i odsłaniających zbyt wiele ciała. Jeśli jednak zdecydujesz się na coś tak seksownego jak sukienka na jedno ramię Doretti w czasie ceremonii zakryj ramiona z pomocą eleganckiej marynarki, czy dopasowanego szala.

sukienka na jedno ramie

W razie wątpliwości zachowaj ostrożność, stawiając na strój bardziej formalny, niż nieformalny – lepiej pomylić się w tę stronę. Unikaj też taniej, sztucznej biżuterii i kiczowatych dodatków, nawet jeśli są modne. Kierując się tymi kilkoma prostymi zasadami z całą pewnością nie pomylisz podczas doboru swojego stroju na wesele, będziesz wyglądać nie tylko odpowiednio, ale też modnie i podkreślisz mocne strony swojej figury, a przede wszystkim będziesz wyglądać stylowo i w dobrym guście, a to jest najważniejsze.

Dodaj komentarz